SŁOWNIK
produkowany w różnych formatach roboczych i oferowany z głowicami o różnych mocach - od 12 do 120 wat. Główne zalety to wysokiej jakości wykonanie, system pozycjonowania materiału, otwierane drzwi przednie oraz demontowana ściana tylna do umieszczania długich obiektów na stole roboczym. Różnorodność akcesoriów dodatkowych, wysoka wydajność i trwałość predysponują te maszyny do pracy w wielu zakładach usługowych i produkcyjnych. Można wykonywać na nich grawerowanie i cięcie w wielu rodzajach materiałów od tworzyw sztucznych po metale powlekane.
szablon, wzorzec, stały układ kompozycyjny strony publikacji. W DTP są to cechy charakterystyczne obrazu strony (także okładki i obwoluty), powtarzające się we wszystkich kolejnych numerach danego czasopisma lub w kolejnych publikacjach książkowych w ramach serii wydawniczej, narzucające publikacji unikalny charakter i wyróżniające spośród innych pozycji tytułowych.
SŁOWNIK
graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, organizacji, lub też (np. flaga europejska) jakiejś idei, mogące także spełniać rolę znaku informacyjnego. Od strony formalnej logo powinno być schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem, i może składać się tylko z logotypu (stylizacji literowej) tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych elementów.
wyrób papierniczy w zwyczajowym podziale o gramaturze 28-160 g/m2, w postaci arkusza lub wstęgi w zwoju, otrzymany ze spilśnionych surowców włóknistych z odpowiednimi dodatkami, w którym podstawowymi surowcami są: m.in. masa celulozowa, ścier drzewny i makulatura oraz substancje pomocnicze: wypełniacze, barwniki, kleje itp., w zależności od przeznaczenia i rodzaju papieru.