13-06-2024

Imieniny: Lucjana Antoniego

SŁOWNIK

Adobe Illustrator
program komputerowy firmy Adobe, na platformy Macintosh oraz Windows, który służy do tworzenia wektorowej grafiki 2D. Jeden z czołowych programów w tej kategorii, obok FreeHanda i CorelDRAW.
Adobe Photoshop
Rozbudowany program graficzny przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej i jednocześnie sztandarowy produkt firmy Adobe.
Afisz
Wyrób poligraficzny zaliczany do akcydensów informacyjnych. Druk jednostronny, raczej dużego formatu, o charakterze informacyjnym, propagandowym lub reklamowym, umieszczany w stałych, publicznych miejscach. Tym różni się od plakatu, że jego głównym celem jest przekaz treści, a nie wywołanie skojarzeń myślowych lub odczuć artystycznych, zawiera głównie lub nawet wyłącznie tekst i nie zawiera ani skomplikowanych kompozycji literniczych, ani też rozbudowanych form graficznych.

SŁOWNIK

Agencja reklamowa
Firma usługowa, która doradza oraz realizuje dla swych klientów różnego rodzaju kampanie reklamowe.
Akcydens
(z łac. accidens, tzn. coś przypadkowego) – wyrób poligraficzny nie będący ani książką, ani czasopismem, ani też zadrukowanym opakowaniem. Zasadniczo jest to wyrób jednoarkuszowy, który może być w postaci jednej kartki, lub nierozciętej składki. Zaliczyć do nich można praktycznie wszystkie pozostałe druki, począwszy od znaczka pocztowego czy wizytówki, aż po plakat.
Apla
Jednolite tło w technikach graficznych, służące jako podkład pod tekst lub ilustracje. W DTP oraz poligrafii termin ten odnosi się do ilości farby drukowej. Jest to jednolite tło, nałożone jedną farbą dowolnego koloru w ilości dokładnie 100%. W poligrafii efektem apli jest jednolita powierzchnia druku (w przeciwieństwie do rastra), czyli pełne krycie.
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net